Dave Thompson/Getty Images

25.10.2020 | 22.16 > 22:34

Kluž ne popušta

Pobedom na terenu Voluntarija (1:0), Kluž se učvrstio na drugom mestu rumunskog fudbalskog šampionata.

BIG liga šampiona

Getty Images/Stuart Franklin

Gol odluke postigao je Katalin Itu u 72. minutu i ostavio Voluntari na 11. mestu.

U prvog utakmici dana, između Vitorula i Arđeša, nije bilo pobednika (2:2). Domaći tim stigao je do boda u drugom minutu sudijske nadoknade vremena, sa 11 metara, pogodio je Ciobanu. Prvi gol za Vitorul delo je Gaztange u 61. minutu, na suprotnoj strani oba puta bio je precizan Malele (31. minut iz jedanaesterca i 57).

Univerzitatea iz Krajove drži prvo mesto sa 21 bodom, tri manje ima drugoplasirani Kluž. Na začelju su Astra, sa četiri, i Arđeš, sa pet bodova.