26.10.2020 | 14.40

Kina: Šandong uz dva penala do remija, odlučuje revanš

Prvi meč Hebeja i Šandong Lunenga u razigravanju za plasman od petog do osmog mesta završen je bez pobednika. Meč u Langfangu okončan je rezultatom 2:2.

lopta, mutna

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Šandong je igrao ofanzivnije i agresivnije, ali je Hebej prvi došao do gola. Postigao ga je Buja Turej u 15. minuti. Već u 28. je bilo 2:0, pošto je sa bele tačke bio precizan Ding.

Do kraja prvog dela utakmice Šandong je smanjio zaostatak, pošto je u 45. minutu penal iskoristio Guedeš.

Isti igrač je postavio konačni rezultat u 74 - takođe iz kaznenog udarca.

Revanš je na programu 31. oktobra. Pobednik će u borbu za peto mesto, a poraženi će igrati za sedmo.