26.10.2020 | 23.28

Dobre vesti za Zvezdu? Gent nikako da dođe do pobede

FK Crvena Zvezda

Jedan od rivala Crvene zvezde u Grupi L Lige Evrope Gent nalazi se u očajnoj formi. Vezali su i treći uzastopan poraz u svim takmičenjima, pošto su kod kuće poraženi od Genka 2:1.

KAA Gent

Paolo Bruno/Getty Images

Gentu nije pomoglo ni što je prvi došao do gola. Strelac je bio Kastro-Montes u 24. minutu. Ipak, ni do poluvremena nisu uspeli da sačuvaju vođstvo pošto je Bongonda doneo poravnanje u 40. minutu. Konačnih 2:1 za Genk postavio je Hrosovski u 84. minutu.

Gent je na 13. mestu sa samo devet od mogućih 30 bodova. Genk je osmi sa 16 i ima četiri boda manje od lidera Antverpena. Gent je u seriji od tri poraza u svim takmičenjima i ima samo jednu pobedu u poslednjih pet susreta. Sa Crvenom zvezdom sastaće se u trećem i četvrtom kolu Lige Evrope, a pre toga će u četvrtak dočekati Hofenhajm.