Kina: Đangsu i Šangaj remizirali

REUTERS/Thomas Peter

Prva utakmica polufinala Kineske Super lige završena bez pobednika.

U prvoj utakmici polufinala kineske Super lige, Đangsu Suning i ŠangajSIPG odigrali su bez pobednika, 1:1.
Na Olimpijskom stadionu u Sudžou viđena je izuzetno loša utakmica, ukojoj su u pauzama nadmudrivanja trenera Kozmina Olarojua i VitoraPereire viđeni brojni prekršaji i možda dve ili tri osmišljene akcije.Potpuno su razočarali Hulk i Arnautović, vedete SIPG-a, dok je Oskarodigrao prosečno. Đangsu je bio nešto ambiciozniji tokom celog meča,tandem Eder – Aleks Tešeira uspevao je da nekoliko puta uspešnokombinuje, a jedna takva akcija – Ederova lopta u prostor i savršenareakcija Aleksa koji je lobovao golmana Gu Čaa doneli u su Đangsuuprednost 1:0 u 56. minutu. Ključni trenutak utakmice desio se 69.minutu, kada je posle grubog starta sa dve noge dobio direktan crvenikarton. S igračem manje SIPG je uspeo da izjednači na bizaran način:lep pas Oskara za Veng Šenčaa i njegov centaršut Lu Venđun nije uspeoda sprovede gol, ali jeste defanzivac Plavih Džang Dženg koji jeautogolo, izjednačio na 1:1.

Revanš mečevi polufinala igraju se u ponedeljak, uz direktne prenosena Sport Klubu. Od 8.30 sastaju se Šangaj SIPG – Đangsu Suning, dok od12.35 igraju Gcangdžou Evergrande – Peking Gvaon (0:0 bilo je u prvommeču).