Olimpijakos ne da vrh

Getty Images/Stuart Franklin

Pobedom nad Smirnom (2:0), Olimpijakos je i posle sedmog kola sačuvao čelnu poziciju u grčkom šampionatu.

Oba gola delo su Egipćanina Koke. Za sedam minuta, u 65. i 72, rešio je dileme na atinskom stadionu „Georgios Karaiskaki“.

U derbiju začelja, Panatinaikos je bio uspešniji od poslednjeplasirane Lamije (2:0). Golove za atinski klub, u poslednjem susretu subotnjeg programa, postigao je Karlitos Lopez u 8. i 65. minutu. Mladi prvotimac Lamije, Lazar Romanić, nije iskoristio jedanaesterac u prvom poluvremenu.

Veliku pobedu upisala je Janjina, na gostovanju Atromitosu (2:0). U listu strelaca upisali su se Elefteriadis (37) i Kargas (70. minut).

Volos i AEL završili su meč bez pobednika (1:1). Domaći tim, sa devetoricom na terenu, stigao je do boda u finišu meča, preko Duvikasa. Prethodno, Pinakas je u 51. minutu, sa bele tačke, doveo AEL u vođstvo. Na signalizaciju VAR sobe poništen je gol Radojici Milosavljeviću, nekadašnjem prvotimcu lučanske Mladosti, u prvom poluvremenu.

Olimpijakos i Aris, sa po 13 bodova, vode trku, trećeplasirani Volos ima bod manje. Panatinakos je deveti, poslednja tri mesta zauzimaju Panetolikos (3), AEL (2) i Lamija (1).