Kolumbija: Tolimi derbi protiv Kalija, Atletiko siguran

Ostale lige - Fudbal 1. nov 202011:48 > 02. nov 2020 0:08
Buda Mendes/Getty Images

U derbiju 17. kola kolumbijske Aperture, Tolima je kao gost savladala Deportivo Kali 2:1 i učvrstila se na prvom mestu na tabeli. Trenutno ima 34 boda, četiri više od drugoplasiranog Santa Fea i trećeplasiranog Kalija.

Deportivo Kali je bolje otvorio meč. Vodili su od 10. minuta 1:0, a strelac je bio Arijeta. Ipak u nastavku sve je bilo u znaku Tolime. Iz penala je izjednačio Bangero u 69. minutu, a sva tri boda gostima doneo je Plata pogotkom u 86. minutu.

Samo 45 minuta bilo je dovoljno Milionarisu da savlada Atletiko Nacional 3:0. Tim iz Bogote je sva tri gola postigao u prvom poluvremenu i tako stigao do trećeg trijumfa u protekla četiri meča.

Mrežu gostiju načeo je Rodrigez u 19. minutu. Samo 11 minuta kasnije sudija je dosudi penal za Milionaris koji je Del Vale promašio, ali je na njegovu sreću iz odbitka uspeo da postigne gol. Konačan rezultat postigao je Arango u petom minutu nadoknade u prvom poluvremenu.

Na startu drugog dela domaći su ostali sa igračem manje jer je isključen Vargas. Međutim, to Atletiko nije iskoristio i rezultat na semaforu se nije menjao. Atletiko Nacional je na šestom mestu na tabeli sa 26 bodova, dok je Milionaris na koti 11 i ima 21 bod.

Ekipa Atletiko Huniora je u gostima bila ubedljiva protiv Kukute 4:1. Valensija je u 17. minutu pogodio za vođstvo Barankilje, Ramos je izjednačio sedam minuta kasnije, a prelomni trenutak bilo je isključenje Moskere u 58. minutu.

Rezervista Setre je u 84. minutu ponovo doneo prednost Atletiku, Borha je u 88. povisio na 3:1, a Setre je u nadoknadi postavio konačan rezultat.

Ekipa iz Barankilje je pesta sa 26 bodova, a Kukuta je 18. sa 14.

Duel između La Ekuidada i Agiljasa završen je bez pobednika.