Japan: Sagan Tosu konačno pobedio, Kobe ponovo poražen

Masahiro Ura/Getty Images for DAZN

Sagan Tosu ostvario je ubedljivu pobedu u 11. kolu japanske J lige, pošto je u gostima savladao Vegaltu Sendaj 3:0.

Sagan Tosu je ostvario prvu pobedu još od 27. septembra, kada je na svom terenu slavio protiv Tokija.

Sigurniji, konkretniji i angažovaniji bili su fudbaleri gostujućeg tima, koji su poveli već u šestom minutu, posle gola Aveša.

Utakmica je rešena početkom drugog poluvremena. Honda je na 2:o povećao u 55. Isti igrač je konačni rezultat postavio u 66.

Sagan Tosu je 15. na tabeli sa 25 bodova, dok je Vegalta na 18. mestu sa 14.

Jokohama je posle preokreta pobedila Kobe na svom terenu sa 2:1.

Poveli su gosti u devetom minutu – precizan je bio Goke. Ipak, Ičimi je izjednačio već u 11.

Pobedu domaćima doneo je Hasunaga u prvom minutu sudijske nadoknade.

Jokohama je prekinula niz od tri poraza i sada je 14. sa 27 bodova, dok je Kobe pretrpeo četvrti poraz u poslednjih pet utakmica i trenutno je 11. sa 36.