Het-trik Nagasave: Fenjeraš nadigrao drugoplasirani tim

Han Myung-Gu/Getty Images

Drugoplasirana ekipa šampionata Gamba Osaka doživela je težak poraz na svom terenu u 27. kolu J lige. Fenjeraš Vegalta Sendaj je, zahvaljujući odličnoj partiji i het-triku Šuna Nagasave, slavio 4:0.

Iako su imali manje vremena loptu u posedu, gosti su igrali agresivno, napadali su kad god bi imali priliku, pa su u okvir gola rivala uputili sedam šuteva.

Nagasava je prvi gol postigao u 17. minutu, da bi prednost Vegalte duplirao u 44. Do het-trika je došao u 75. Konačni rezultat postavio je Janagi u 89.

Begalta je ostvarila tek treću pobedu u sezoni, te je i dalje na začelju tabele. Gamba Osaka je pretrpela seddmi poraz, te sada na drugoj poziciji ima 55 bodova.

Kavasaki je osvojio bod na gostovanju Kašimi 1:1.

Lider šampionata je poveo u 18. minutu preko Vakizake, ali su se domaći izborili za remi u 75, kada se u strelce upisao Everaldo. U završnici meča Kašima je ostala sa igračem manje na terenu, pošto je direktan crveni karton dobio Misa.

Kavasaki je prvi na tabeli sa 69 bodova, dok je Kašima šesta sa 49.

Rezultati ostalih mečeva: Hirošima – Jokohama 1:1, Saporo – Sagan Tosu 1:1, Šimicu – Serezo Osaka 3:1, Jokohama Marinos – Urava 6:2.