Olimpijakos gazda Atine

Guliver image

Olimpijakos ne posustaje – u najvećem grčkom derbi bio je uspešniji od Panatinaikosa (1:0) i učvrstio se na vrhu tabele.

Jedini, gol, odluke režirao je grčki reprezentativac Konstantinos Fortunis, sjajnim udarcem sa 15 metara. Natrčao je na odbijenu loptu i smestio je pod prečku golmana Diudisa. Posle velikog derbija, Pao je ostao na devet bodova i devetom mestu superligaškog takmičenja.

Srpski reprezentativac Lazar Ranđelović igrao je 66 minuta za Olimpijakos.

Asteras, predvođen Milanom Rastavcem, remizirao je sa Lamijom (2:2). Golove za domaći tim postizali su Miloš Deletić, u 56. minutu iz jedanaesterca, i Cukalos u 69, dok su na suprotnoj strain precizni bili Barales u 41. (penal) i Rijera u 78. minutu.

Istovetnim rezultatom (2:2) okončan je duel Atromitosa i Smirne. Gosti su dvaput vodili, preko Andonija (4) i Joanidisa (47), uzvraćao je Manusos, u 37. i 72, oba puta sa bele tačke.

Šesti Atromitos ima 12 bodova, Asteras sedmi 11, Smirna je 12. sa četiri, dok je poslednja Lamija sakupila dva.