22.11.2020 | 09.36 > 09:40

Kolumbija: Gosti iz Medeljina slavili u Kaliju

U noći između subote i nedelje igran je jedan meč četvrtfinala plej-ofa kolumbijske Aperture, a Atletiko Nasional je kao gost ostvario značajnu prednost pred revanš pobedivši Ameriku de Kali rezultatom 2:1.

Atletico Nacional

Gabriel Aponte/Getty Images

Atletiko je u Kaliju imao dobar razvoj situacije na startu meča – domaćin je ostao sa igračem manje u 27. minuta posle direktnog crvenog kartona koji je dobio Urena. Međutim, Amerika se nije predavala, pa je 11 minuta kasnije došla do vođstva sa desetoricom igrača – Ramos je precizno izveo jedanaesterac.

Ipak, gosti iz Medeljina uspeli su da izjednače do kraja prvog dela igre, a strelac je bio Duke, takođe iz penala.

Do preokreta je Atletiko došao tek u 87. minutu, a strelac je ponovo bio Duke – asistirao mu je Ernandes.

Revanš je na programu 29. novembra, a Amerika će morati da slavi u gostima kako bi obezbedila plasman u polufinale.

U noći između nedelje i ponedeljka na Sport klubu 2 možete gledati još jedan duel četvrtfinala plej-ofa – Deportivo Pasto će dočekati Santa fe.