22.11.2020 | 12.01 > 12:03

J liga: Gamba posle preokreta do bitne pobede

Samo jedan meč 28. kola japanske Džej lige igrao se u subotu po srednjeevropskom vremenu, a fudbaleri Gamba Osake slavili su u gostima protiv Urava Red Dajmondsa posle preokreta rezultatom 2:1 (0:0).

Gamba Osaka

Masashi Hara/Getty Images

Gamba Osaka

Fudbaleri Gambe sada su drugi na tabeli, mestu koje vodi direktno u Ligu šampiona, i imaju tri boda više i meč manje od najbližeg pratioca Nagoje. Kavasaki je i dalje ubedljivo prvi sa 14 bodova više od Gambe.

Na Saitama stadionu ipak je delovalo da će biti loše po goste iz Osake – Urava je povela u 62. minutu preko Makina.

Međutim, samo četiri minuta kasnije Usami je izjednačio, da bi u 81. minutu Takao doneo velika tri boda Gambi.

U narednom kolu, 25. novembra, na programu je derbi prvenstva u kojem će snage odmeriti Kavasaki Frontale i Gamba Osaka.

Urava je deveta sa 45 bodova i u narednom kolu gostuje Kašimi.

Mečeve japanskog fudbalskog šampionata pratite na kanalima Sport kluba.