Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

22.11.2020 | 19.33 > 20:01

Šampionu bod u Stokholmu

Šampion Malme osvojio je bod (2:2), na gostovanju Hamarbiju, u 28. kolu švedskog šampionata.

Malmo

REUTERS/Arnd Wiegmann

Malme je dva puta vodio - autogolom Fengera u 13. i Kristijansena u 45, ali se Hamabri vraćao u igru zahvaljujući Johansonu u 35. i Aleksu Kačakinliću u 79. minutu.

Đurgarden je bio ubedljiv na gostovanju Kalmaru - 3:0. Od 11. do 31. minuta postignuta su sva tri pogotka, u režiji Edvardsa, Holmberga i Eriksona.

Sigurna u gostima bila je ekipa Erebra (2:0). AIK je kapitulaciju potpisao tačno posle sat vremena igre, Kal je pogodio sopstvenu mrežu u 39. minutu, Humet je bio precizan u 60.

Elfsborg je bio uspešniji od Helsinborga (2:1). Frik iz jedanaesterca, u 62. i Okels u 65, nagovestili su trijumf domaćina, počasni pogodak za gostujući tim postigao je Diskredud u 69. minutu.

U poslednjoj utakmici nedeljnog programa, Varbergs je bio ubedljiv na terenu Estersundsa (4:0). Seljmani (3. i 79. minut), Barni (24) i Tranberg (86) obeležili su meč na Jamtkraft areni.

Dva kola pre kraja, izvesno je da će Malme biti šampion, Elfsborgu je bod dovoljan da se domogne kvalifikacija za Ligu Evrope. Sličan plan imaju i trećeplasirani Đurgarden, četvrtoplasirani Haken, čak i petoplasirani Hamarbi. Poslednji Helsinborg je jednom nogom u nižem rangu, bodove spasa u poslednjim utakmicama tražiće Falkenbergs (23 boda), Kalmar (24) i Geteborg (27).