Amerika de Kali i La Ekidad u polufinalu plej-ofa

Amerika de Kali
Pool, Getty Images

Amerka de Kali plasirala se u polufinale plej-ofa kolumbijske Primere, pošto je u revanšu četvrtine finala savladala Atletiko Nasional 3:0.

Ekipa Amerike de Kali je slavila u gostima sa ubedljivih 3:0, te tako nadoknadila zaostatak iz prve utakmice u kojoj je poražena 2:1.

Gosti su u Medelinu poveli već u 11. minutu golom Vergara, da bi prednost duplirali preko Ramos u 20. Priliku da povećaju na 3:0 imali su već u 32. minutu, ali Kabrera nije bio precizan sa bele tačke.

Situacija se dodatno zakomplikovala za Atletko u 42. minutu, kada je Muriljo dobio direktan crveni karton. Ipak, brzo po početku drugog poluvremena ekipe su bile ponovo brojčano jednake na terenu, pošto je pocrveneo i Haramiljo.

Konačni rezultat postavio je Ramos sa penala u 62. minutu.

Za mesto u finalu Amerika de Kali igraće protiv pobednika dvomeča Junior – Tolima.

Mesto u polufinalu plej-ofa obezbedila je ekipa La Ekidad, koja je u revanšu savladala Deportivo Kali 1:0, te tako došla do ukupne pobede 2:1.

Odlučujući pogodak postigao je Mier u 64. minutu.

Prethodno je već u 9. minutu Deportivo ostao sa igračem manje, zbog diretktnog crvenog kartona Velasku.

U završnici meča i La Ekidad je ostao bez dva igrača – Maeća je pocrveneo u 76. minutu, dok je Toralvo dobio drugi žuti karton u trećem minutu nadoknade.

Naredni rival ekipi La Ekidad biće pobednk duela Deportivo Pasto – Santa Fe.