AFC: Peking nemilosrdan, i Ulsan obezbedio prvo mesto

Ostale lige - Fudbal 30. nov 202016:22 > 16:44 0 komentara
Matt Roberts/Getty Images

Fudbaleri Pekinga nastavljaju sa fantastičnim igrama, pošto su savladali Seul sa 3:1 u petom kolu E grupe Azijske lige šampiona. I dalje imaju besprekorni skor, dok je Seul drugi sa šest bodova.

I na drugom uzastopnom meču Jonatan Vijera bio je strelac, sada u 23. minutu, a Augusto je u 48. duplirao prednost Pekinga.

Time je meč rešen, a u završnici su pala još dva gola – u 89. minutu Jun je smanjio zaostatak, a konačnih 3:1 u trećem minutu nadoknade postavlja Džang.

U istoj grupi tajlandski Čiangraj i Melburn remizirali su 2:2 uprkos tome što je australijski tim na poluvremenu vodio 2:0 golovima Brimera iz penala i Folamija. Tajlanđani do boda stižu golovima Tiatrakula u 47. i Verzure u 83. minutu. Obe ekipe sada imaju po četiri boda, a Melburn pobedom nad Seulom u poslednjem kolu može da obezbedi prolaz dalje.

Odigrani su i dueli u F grupi. Pobedom nad Tokijom 2:1 ekipa Ulsan Hjundaija obezbedila je prvo mesto u grupi – sada ima 13 bodova, šest više od Tokija i Šangaj Šenhue.

Poveo je Tokio već u prvom minutu preko Nagaija, ali je potom dva gola, odlučujući u 85. minutu, postigao 30-godišnji Bit Garam-Jon.

Veliku priliku propustila je ekipa Šangaja, koja je remizirala 3:3 sa Pertom, to je prvi bod za australijski tim. Na krilima dvostrukog strelca Morena Šangaj je preokrenuo od 0:2 do 3:2, da bi u 86. minutu Kilkeni sa penala ipak doneo bod Pertu.

U poslednjem kolu sastaju se Pert – Tokio i Šangaj Šenhua – Ulsan.