Ajaks za 60 sekundi slomio Zvole, debitovao Klajvert

Holandija 15. jan 201716:20 > 16:31
Filipe Farinha/Getty Images

Fudbaleri Ajaksa pobedili su Zvole sa 3:1 u okviru 18. kolu Eredivizije, a tu utakmicu obeležio je debi Džastina Klajverta za goste iz Amsterdama.

Ajaks je do pobede praktično došao u prvih deset minuta drugog poluvremena, pošto je u roku od 60 sekundi postigao dva gola.

Dvostruki strelac u trijumfu gostiju bio je Hakim Zijeh, dok je jedini preostali gol za pobednički tim postigao Lase Šene. Jedini pogodak za Zvole postigao je Nikolaj Brok-Mejsen.

Ajaks je do vođstva došao preko Šenea iz penala u 54. minutu, da bi na 2:0 samo 60 sekundi kasnije postigao Zijeh. Brok Mejsen je u 72. minutu vratio nadu Zvoleu, ali je Zijeh osam minuta kasnije rešio pitanje pobednika prvi put postigavši dva gola u dresu Ajaksa od dolaska iz Tventea.

Mlađi Klajvert, sin legendarnog holandskog fudbalera Patrika Klajverta, debitovao je u dresu Ajaksa ušavši u igru u 39. minutu. Na taj način, 17-godišnji Džastin je tek drugi sin čiji je otac prethodno igrao za Ajaks, prvi posle Dejlija Blinda, sina Denija Blinda.

Džastin je prošao omladinsku školu Ajaksa, isto kao i njegov otac, koji je od 1994. do 1997. godine igrao za prvi tim legendarnog kluba iz Amsterdama.

Ajaks je protiv Zvolea upisao 13. pobedu ove sezone i sada ima 42 boda na drugom mestu tabele, na čijem čelu je Fejenord, koji ima dva boda više i utakmicu manje. Zvole je ostao na 16. poziciji sa 14 bodova.