Fejnord gol tehnologijom do pobede nad PSV

Holandija 26. feb 201716:39 > 16:45
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Fudbaleri Fejnorda napravili su ogroman korak ka tituli šampiona Holandije, pošto su u derbiju 24. kola Eredivizije savladali PSV 2:1 i došli do 10. uzastopne pobede.

Domaćin je poveo posle bolje igre na početku pošto je u devetom minutu nakon centaršuta Kongoloa lep gol postigao je Tornstra. PSV je postigao gol u 60. minutu. Posle lepe akcije Perero je preciznim udarcem savladao Džonsa što je prvi primljen gol lidera u 2017. godini posle 668 minuta.

Nijedan tim nije se zadovoljio remijem, pa je u poslednjih pola časa viđena spektakularna utakmica. Bergajs je u 69. minutu pogodio stativu za Fejnord, a u 78. minutu mladi napadač PSV Bergvajn imao je situaciju 1 na 1 ali je Karsdorop odlično intervenisao klizećim startom i povredio se.

Trenutak odluke dogodio se u 82. minutu. Nakon kornera i velike gužve u kaznenom PSV šutirao je Van der Hejden, loptu je uhvatio golman Zut, ali je sudija Najhuis pokazao na centar i na svoj časovnik jer je gol tehnologija pokazala da je lopta za milimetar prešla gol liniju.

Domaćin je u samoj završnici iz kontre mogao da obezbedi i ubedljiviji trijumf, ali i ovako je sve dobro završeno za ekipu koja čeka titulu od 1999. godine.

U preostala dva meča Vitese je kao gost savladao G.A. Igls 3:1, dok su AZ Alkmar i Zvole igrali 1:1. Posle ove pobede Fejnord ostaje lider na tabeli sa 63 boda, osam više od Ajaksa koji ima utakmicu manje, a čak 11 više od aktuelnog šampiona PSV.