Utreht sa penala do Lige Evrope!

Holandija 28. maj 201715:34 > 15:36
Getty Images/Dean Mouhtaropoulos

Fudbaleri Utrehta plasirali su se u Ligu Evrope osvojivši holandski plej-ofa za plasman u Evropu.

AZ Alkmar je bio jednom nogom u LE posle ubedljivih 3:0 u Alkmaru u prvom susretu, ali se sve preokrenulo u na Galgenvardu.

Utreht je slavio istim rezultatom u revanšu, a onda Evropu izborio pobedom na penale 4:3.

Domaćin je poveo u 12. minutu preko Jansena, a već u 28. Haler je duplirao prednost.

AZ je čuvao gol razlike do završnice, ali u 67. minutu ostaje sa igračem manje zbog isključenja Lukasena.

Utreht to koristi u 82. minutu i golom Kerka dolazi do rezultata za produžetke.

Dobio je domaćin da reši dvomeč u regularnom delu, ali je Haler promašio penal u šestom minutu nadoknade vremena.

Iskupio se u penal seriji ukojoj Čacidijakos i Overem promašuju za AZ, a samo Ludvig za Utreht, koji odlazi na međunarodnu scenu.