Izvor: Getty Images/Claus Andersen
Fudbal 13.08.2017 | 20:11 > 20:14

Holandija: Šampion startovao pobedom

Utakmicama u nedelju kompletirano je prvo kolo holandske Eredivizije. Branilac titule Fejenord slavio je svom terenu protiv Tventea 2:1.

Fejenord

Izvor: Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Fejenord

Fejenord je nastavio tamo gde je stao na kraju prošle sezone. Golovima Jorgensena u 23. i Berhisa u 61. minutu došao je do prva tri boda u sezoni i na sjajan način započeo odbranu titule.

Jedini pogodak za goste postigao je Jensen u 37. minutu.

U preostala tri meča Cvole je bio bolji od Rode posle preokreta u izuzetno efikasnom duelu 4:2. Strelci za domaću ekipu bili su Marselis u 46. Sajmak u 66, Van Polen u 74. a jedan dol za Cvole delo je igrača Rode Ausara koji je postigao auto gol u 53. Oba pogotka za Rodu postigao je Gustafson u 22. i 62. minutu.

Ekscelsior je na gostovanju bio bolji od Viljema 2:1 pogocima Velenrojtera u 29. (autogol) El Azuzija u 52. minutu. Strelac za Viljem bio je Sol u 65.

U duelu između Groningena i Herenvena viđeno je šest golova. Gosti su došli do prednosti golovima Torsbija i Gočanejada u 40. Izjednačene Groningenu doneli su Veldvajk u 53. i Mahi u 82. iz penala.
Novo vođstvo Herenvenu doneo je Torsbi drugim golom, 86. minutu, a konačan rezultat postavio je Mahi, ponovo iz penala, dva minuta kasnije.

U ekipi Herenvena na terenu nije bili bivšeg igrača Partizana Nemanje Mihajlovića.

Pogledajte rezultatei tabeluholandske lige.