Ajaks lako sa Groningenom, druga pobeda Utrehta

Holandija 20. avg 201716:22 > 16:29
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Fudbaleri Ajaksa savladali su Groningen rezultatom 3:1, dok je Utreht nastavio sa dobrim igrama pobedivši Viljem II rezultatom 2:0.

Ajaks je potpuno dominirao utakmicom u kojoj je stvorio 24 prilike i imao posed lopte veći od 70%.

Na poluvremenu su „Kopljanici“ imali gol prednosti, a u strelce se upisao Klas Jan Huntelar u 38. minutu. Već tri minuta nakon početka drugog dela igre Hakim Zajeh je duplirao prednost Ajaksa, a Idrisi je u 73. minutu ponovo smanjio na jedan gol zaostatka za Groningen. Ipak, potpuna incijativa koja je u jednom trenutku donela posed lopte od 85%, dovela je do trećeg pogotka Ajaksa koji je bio delo Lese Šenea deset minuta pred kraj.

Utreht, koji je u prvom kolu savladao Den Hag rezultatom 3:0, nastavio je sa sigurnom igrom i došao do druge pobede. Ovoga puta porazili su Viljem II i to golovima u drugom i sedmom minutu meča, koji su bili delo Zakarija Abijada i Sirila Dresersa.

Utreht sledeći meč igra protiv Groningena, a Ajaks se sastaje sa Venlom.