Zvole i dalje odličan, slavio i AZ

Holandija 26. avg 201722:41 > 22:47
Getty Images/Dean Mouhtaropoulos

U mečevima trećeg kola holandskog šampionata AZ je u gostima slavio protiv Vitesea 2:1, Herenven je istim rezultatom savladao Den Hag, Zvole je na domaćem terenu bio bolji od Tventea, a Herakles i Ekselsior su remizirali 2:2.

AZ je u gostima u vođstvo došao u već u trećem minutu preko Vouta Veghrosta, koji je zatresao mrežu na asistenciju Marka Vejinovića, ali je domać Vitese uspeo da stigne do izjednačenja u 68. minutu preko Slovenca Tima Matavža. Pobedu AZ-u je ipak doneo Veghorst, svojim drugim pogotkom u 81. minutu susreta i postavio konačnih 2:1.

Nakon tog meča oba tima imaju šest bodova iz tri odigrana susreta.

Herenven je do svoje pobede od 2:1 došao golovima Norvežanina Mortena Torsbija, dok je jedini strelac za Den Hag u porazu bio Bjern Jonsen.

Bivši vezista Partizana Nemanja Mihajlović presedeo je čitav meč na klupi za Herenven.

Strelci za Zvole u pobedi nad Tventeom od 2:0 bili su Marokanac Junes Moktar u 33. i Bram van Polen u 78. minutu iz jedanaesterca.

Zvole dobro igra u novoj sezoni, na čelu su tabele posle nekompletnog trećeg kola sa sedam bodova.

Herakles je remizirao sa Ekselsiorom 2:2 na domaćem terenu, a u vođstvo su došli u 15. minutu golom napadača Brandlija Kuvasa. Gosti su izjednačili samo minut kasnije, a gol je postigao Luiđi Bruins.

U 52. minutu, Herakles je došao do novog vođstva – strelac je bio Pol Gadon, ali je 11 minuta kasnije Ekselsior došao do novog izjednačenja, kada je mrežu zatresao Kenepel.

Gost je meč završio sa desetoricom igrača, pošto je direktan crveni karton dobio Anuar Haduir, rezervista koji je u igru ušao samo četiri minuta pre toga.

Pogledajte REZULTATE i TABELU holandskog prvenstva.