Klasiker – Kopljanici produžili agoniju Fejenorda

Holandija 21. jan 201816:27 > 16:35
Andy Astfalck, Getty Images

Fudbaleri Ajaksa ostvarili su pobedu kod kuće protiv Fejenorda u 158. Klasikeru rezultatom 2:0, na debiju novog trenera Erika ten Haga.

Kopljanicima je to druga pobeda protiv najvećeg rivala ove sezone, pošto su i u prvom meču na „De Kajpu“ slavili 4:1, a da Fejenord ne ume da igra u Klasikeru govori i podatak da već šest godina ne zna za trijumf. Takođe, od 2005. tim iz Roterdama je samo jednom savladao Ajaks.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo izglednih prilika, najbolju je propustio igrač gostiju Buicijus u 42. minutu, kad je glavom šutirao direktno u golmana Onanu.

Meč je rešen za tri minuta na startu drugog poluvremena. Najpre je Van de Bek u 50. minutu prihvatio ničiju loptu i savladao golmana Džonsa, da bi posle tri minuta odličnu akciju Zijeha i centaršut Veltmana, Klas Jan Huntelar glavom pretvorio u pogodak. To je osmi gol u Klasikeru za iskusnog napadača.

Jedino važno pomena do kraja meča je drugi žuti karton napadača gostiju Jorgensena, pa je Fejenord u nastavku igrao sa igračem manje.

Posle 19. kola, Ajaks je drugi na tabeli sa 44 boda, dva manje od vodećeg PSV, koji ima i meč manje. Fejenord je peti sa 32.

U preostala dva meča, Ekzcelsior je savladao Spartu u Roterdamu posle preokreta 3:2, a odlučujući gol postigao je Haduir u 86. minutu, dok je meč Viljema II i Groningena završen bez pobednika 1:1.

Pogledajte rezultate i tabelu Eredivizije.