Fudbal 06.04.2018 | 22:00 > 22:03

Vilem poveo – pocrveneo – izgubio

Fudbaleri Ekselsiora savladali su Vilem drugi 2:1 u Roterdamu u prvom meču 30. kola holandskog prvenstva, a pobedu im je u mnogome omogućio Lahman, koji je ostavio svoj tim na cedilu dobivši crveni karton sredinom prvog

Ekselsior

Dean Mouhtaropoulos Getty Images Sport

Ekselsior

Vilem je do vođstva došao u 14. minutu, kada je mrežu Ekselsiora pogodio Sol, ali je ubrzo ostao sa desetoricom fudbalera, jer je Lahman u 27. minutu dobio crveni karton.

Ubrzo je usledio preokret, a golove za Ekselsior postigli su Bruins iz penala i Elbers u nadoknadi vremena na kraju prvog poluvremena.

Nakon trijukfa Ekselsior se probio na deseto mesto tabele, pa sada ima 38 bodova iz 30 kola, dok je Vilem Drugi nešto ispod, ali i dalje bezbedan u pogledu opstanka, jer se ugrožena Roda nalazi na sedam bodova udaljenosti.

Prethodno kolo obeležili su pobedama Ajaks, Herenven i Fejnord.

Pogledajte RASPORED i TABELU holandskog šampionata.