Vitese brojao do pet

Holandija 10. maj 20180:38 > 0:39
Dean Mouhtaropoulos, Bongarts

Fudbaleri Vitesea savladali su Den Hag na strani 5:2 u prvom meču polufinala plej-ofa holandske Eredivizije i time načinili veliki korak ka finalu.

Vitese je posao završio u prvom poluvremenu, kad je golovima Matavža u 14, Maunta u 34. i 37. i Linsena u 44. došao do nenadoknadivih 4:0.

U nastavku su gosti smanjili preko El Kajatija iz penala u 52. minutu, ali je Maunt het-trikom u 72. povisio na 5:1. Konačan rezultat postavio je El Kajati novim pogotkom u 82. minutu.

Revanš je na programu u subotu, a pobednik dvomeča će se u finalu sastati sa boljim iz drugog polufinalnog para između Herenvena i Utrehta.

U prvom meču Herenven je slavio kod kuće 4:3. Do 50. minuta domaći su imali 3:0, golovima Kobajašija, Gohanežada i Hoga, ali je Utreht u narednih 15 minuta poravnao rezultat (Labijad dva puta i autogol Bultuisa). Trijumf domaćima doneo je Damfris.

Pobednik plej-ofa izboriće plasman na evro-scenu naredne sezone.