Emen prvi put u eliti, Advokatova Sparta ispala

Holandija 20. maj 201818:52 > 19:01
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Okončano je doigravanje koje nam je donelo odgovore na pitanja ko će naredne godine igrati u najvišem rangu holandskog prvenstva - Emen, koji će tu igrati prvi put u istroji, i De Grafshap iz Dutinhema.

Ranije se zna da je iz lige ispao Tvente, a u eliti će ponovo igrati Fortuna Sitard. Prvoplasirani tim u drugom rangu takmičenja je ekipa mladih selekcija Ajaksa, ali zbog sukoba interesa neće moći da se takmiče u eliti naredne sezone.

U plej-ofu za plasman u Erdiviziju Emen je u direktnom duelu izbacio iz lige Spartu iz Roterdama pobedivši ih u nedelju u gostima sa 3:1, pošto je u prvom meču bilo nerešeno bez golova.

Sparta, koju sa klupe predvodi nekadašnji selektor Srbije Dik Advokat, je čak povela sa 1:0 u 27. minutu golom Spajringsa, a potom je usledila dominacija Emena iz istoimenog grada u provinciji Drente u severoistočnoj Holandiji. Emen će prvi put u istoriji igrati u najvišem rangu holandskog fudbala. Golove za Emen postigli su Šakon, Jansen i Banink.

De Grafshap je pobedio Alemere Siti sa 2:1 posle preokreta i vrato se u prvu ligu, pošto je u prvoj utakmici dvomeča bilo 1:1. Hefdrad je doveo Almere u vođstvo u 35. minutu, a potom su pobedu novom prvoligašu doneli Tisudali u nadoknadi prvog poluvremena i Sararens u 68. minutu.

Vitese je pobedom nad Utrehtom izborio plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Pogledajte konačnu TABELU po završetku holandskog prvenstva.