Eredivizija: Dva crvena Fejenorda, trijumf De Grafšapa

Holandija 12. avg 201818:43 > 18:46
Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Na startu nove sezone Eredivizije pobede su ostvarile ekipe Emena, De Grafšapa, Vitesea i AZ Alkmara.

Fudbaleri Emena slavili su u gostima sa 2:1 protiv Den Haga. Emen je poveo u 37. minutu golom Bijla, a prednost je duplirao Jansen pet minuta kasnije, kada je bio precizan sa bele tačke.

Jedini gol za Den Hag postigao je Beker u 62. minutu.

De Grafšap je trijumfovao protiv Fejenorda sa 2:0 na domaćem terenu.

Gosti su od 67. minuta imali igrača manje kada je Botegin zaradio drugi žuti karton, a poslednjih 10 minuta susreta Fejenord je odigrao sa desetoricom fudbalera, pošto je isključen i Boetijus posle drugog žutog kartona.

Golove za De Grafšap postigli su Serarens u 31. i Nijland u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Vitese je pred domaćom publikom deklasirao Groningen sa 5:1.

Golove su postigli Linsen, Bero, Birens, Klark Salter i Matavz, dok je jedini gol za goste postigao Doan.

AZ Alkmar je još ubedljivije (5:0) pobedio Bredu, a u listu strelaca za domaći tim upisali su se Svenson, Hacidijakos, Boadu, Kupmeiners i Džonsen.

Rezultate, tabelu i izveštaje holandskog šampionata možete pronaći ovde.