Fudbal 15.09.2018 | 23:00 > 23:02

PSV brojao do sedam, novi gol Tadića

Fudbaleri PSV Ajndhovena i Ajaksa ostvarili su sigurne trijumfe u okviru petog kola holandskog prvenstva.

Dušan Tadić

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Dušan Tadić

PSV je na gostovanju deklasirao Den Hag sa 7:0, a posebno ubedljivo izdanje prikazao je u drugih 45 minuta, kada je postigao pet golova.

Dvostruki strelci u tom trijumfu bili su Irving Losano i Gaston Pereiro, a zanimljivo je da je urugvajski fudbaler oba pogotka postigao sa bele tačke. U strelce su se po jednom upisali Luk de Jong, Erik Gutijeres i Stiven Bergvijn.

Na taj način, PSV je zadržao maksimalan skor na čelu tabele pa sada ima 15 bodova, dok je Den Hag na osmom mestu sa šest bodova.

Ajaks je na svom terenu slavio protiv Groningena sa 3:0, a u strelce se na toj utakmici upisao i srpski fudbaler Dušan Tadić. Tim iz Amsterdama je do trijumfa predvodio Klas-Jan Huntelar, koji je zatresao mrežu gostiju u 18. minutu iz penala i 66, a deset minuta kasnije Tadić je postavio konačan rezultat. Za srpskog fudbalera je to bio četvrti gol za Ajaks u prvenstvu, a sedmi ove sezone.

Posle četvrte pobede, Ajaks na drugom mestu ima 13 bodova, dok je Groningen ostao na 16. poziciji sa tri boda.

U preostalim utakmicama subotnjeg programa, Viljem II i Ekscelsior su igrali 2:2, dok je Venlo slavio na gostovanju De Grafšapu 2:1.