Maksimalni PSV četvorkom ispratio Venlo

Holandija 6. okt 201823:26 > 23:28
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Šampion Holandije PSV zadržao je maksimalan učinak posle osam kola Eredivizije pobedom nad Venlom kod kuće 4:0.

Lider šampionata sada ima osam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Ajaks, uz meč više. Venlo je šesti sa 11 poena.

Domaće je u vođstvo na Filips stadionu doveo Irving Losano u 34. minutu, posle odlične kombinacije i dodavanja Pereira.

Taj rezultat je bio aktuelan do 64. kad je De Jong povisio na 2:0, a pitanje pobednika otklonio je Gutjeres u 87. Konačan rezultat postavio je Losano golom iz penala u 90+2.

Ubedljiviju pobedu od PSV ostvario je Herenven na gostovanju De Grafšapu – 5:0.

Lamers u 25. i 26, Vlap u 36. i 40. i Hornkamp u 88. bili su strelci za goste, za koje je Nemanja Mihailović proveo meč na klupi.

Domaći su od 51. minuta igrali sa desetoricom zbog isključenja Bakera.

Cvole je kod kuće pobedio Ekscelzior 2:0, golovima Van Dujnena u 23. i Lama u 55, dok je Den Hag bio bolji od Groningena 1:0. Jedini pogodak na meču dao je Hoi u 32. minutu.

Pogledajte rezultate i tabelu Eredivizije.