Emen i Venlo miroljubivo

Holandija 27. okt 20180:47 > 0:49
Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Emena i Venla remizirali su u prvom meču 10. kola holandske Eredivizije rezultatom 1:1.

Posle takvog ishoda, Venlo je ostao na petoj poziciji sa 15 bodova, dok je Emen 15. sa devet. Za taj tim ovo je peti meč bez trijumfa u eliti.

Duel u Emenu je dobro počeo za goste, koji su u 15. minutu poveli preko Mlape, koji je iskoristio smušenost u odbrani domaćih i na centaršut Jostena zatresao mrežu glavom.

Samo četiri minuta kasnije, Venlo je ostao sa desetoricom pošto je Jansen nesmotrenim potezom zaradio isključenje.

Domaći su brojčanu nadmoć iskoristili da uspostave inicijativu u nastavku utakmice. To je rezultiralo izjednačujućim golom u 65. minutu, kad je strelac bio Gdonsveld na dodavanje Bijla.

Pogledajte raspored 10. kola Eredivizije.