PSV upisao 11, Ajakse 9. pobedu, Ilić u metu za Bredu

Holandija 3. nov 201820:27 > 20:43
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Fudbaleri PSV Ajndhovena nastavili su sa sjajnim startom sezone pošto su pobedili i u 11. kolu.

PSV je sa maksimalnim startom nastavio protiv Vitesea na „Filips areni“ rezultatom 1:0. U 14. minutu Vitese je ostao sa desetoricom na terenu pošto je Danilo Deki dobio direktan crveni karton kada je kao poslednji igrač odbrane oborio Irvinga Lozana, koji je bio u napadu i izglednoj šansi.

Filipsovci su otpor Vitesea slomili tek u 69. minutu kada je strelac bio Luk De Jong, koji je iskoristio centaršut Lozana i između golmana i defanzivca gostiju proturio loptu u mrežu.

PSV ima maksimalna 33 boda na čelu tabele, dok ga prati Ajaks sa 25. Vitese je pre nekompletiranog kola na 5. mestu sa 15 bodova.

U drugoj utakmici dana Breda je savladala Herakles sa 2:1, a strelac prvog gola za pobednika bio je mladi srpski vezista Luka Ilić u 21. minutu. Bivši omladinac Zvezde, koji je u Bredi na pozajmici iz Mančester Sitija, postigao je svoj drugi gol u Erediviziji, pošto je u prošlom kolu bio precizan protiv Den Haga 1:1.

Pobedu Bredi doneo je Mičel Te Vrede u 88. minutu, dok je za Brendli Kuvas u 60. pogodio za Herakles.

U subotu su pobede u Erediviziji zabeležili i Ajaks i Az Alkmar koji je tako prekunuo niz od tri poraza.

Ajaks je do nove pobede u sezoni došao protiv Viljema II i slavio sa 2:0.

Sve je u ovom meču bilo rešeno za 22 minuta. Dolberg je pogodio u 11. minutu a isto toliko je bilo potrebno Ajaksu i za drugi gol koji je postigao De Jong.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić odigrao je za Ajaks ceo meč.

Az Alkmar prekinuo je niz od tri poraza i sa 1:0 savladao Grafšap golom Suntjensa u 76. minutu.