06.12.2018 | 22.00 > 22:02

Fejenordu četvrta pobeda zaredom u prvenstvu

U četvrtak je na programu bio poslednji meč 14. kola holandske Eredivizije, a Fejenord je u Roterdamu bio ubedljiv protiv Venla rezultatom 4:1 (2:0) i tako se učvrstio na trećem mestu tabele.

Robin Van Persi

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Fejenord je u vođstvo došao u 28. minutu preko Tonija Vilene, a legendarni Robin van Persi postigao je drugi gol za domaćina, a svoj sedmi u prvenstvu u 33. minutu lepim volejem nakon jedne odbijene lopte.

U nastavku igre oba puta strelac za Fejenord bio je Šveđanin Sem Larson, a gol za goste postigao je internacionalac iz BiH Tino-Sven Sušić.

Bila je to četvrta pobeda ekipe Đovanija van Bronkhorsta zaredom u prvenstvu.

Nakon pobede Fejenord je treći sa 32 boda iz 14 kola, pet manje od drugoplasiranog Ajaksa, i sedam manje od lidera PSV. Venlo je osmi sa 19 bodova i boriće se za mesto koje vodi u evropska takmičenja.

U prethodnom kolu, Fejenord je konačno zaustavio nepobedivi niz PSV.

Pogledajte REZULTATE i TABELU holandskog šampionata.