Tadić strelac u osmici Ajaksa, iznenađenje Fortune

Holandija 16. dec 201817:21 > 17:23
Print screen/SK

U 16. kolu Eredivizije, Akajs je bio nemilosrdan prema poslednjeplasiranoj ekipi De Grafšapa. Tim srpskog interenacionalca, Dušana Tadića, je posle 13 meseci opet u prvenstvu opet postigao osam golova

Tadić je odličnim udarcem desnom nogom otvorio seriju u 18. minutu, nakon odlične akcije u 25. minutu u strelce se upisao i Mazraui.   Ziješ je postigao prvi od tri gola u 32. minutu.

Seriju golova u nastavku otvorio je pinovo Zijaš, udarcem sa distance u 62. minutu, a samo tri minuta kasnije i Blind je postigao prvi od svoja tri pogotka.

Zijaš je stavio tačku na svoj učinak u 69. minutu novim udarcem sa 25metara.

Do kraja meča, Ajaksov štoper je postigao još dva gola, u 74. i 90. minutu.   Ovom ubedljivom pobedom, Ajaks je izjednačio gol razliku kao i PSV, koji i dalje ima dva boda više na čelu tabele.

Fortuna Sitard je napravila veliko iznenađenje pošto je na „De Kajpu“ savladala Fejenord sa 2:0. Strelci su bili Huten u 51. i El Masudi u 90+1. minutu.