Fortuna naljutila Herenven, pa primila četiri

Holandija 23. feb 201923:55 > 23:57
Getty Images/Dean Mouhtaropoulos

Fudbaleri Herenvena pobedili su Fortunu u Sitardu u 23. kolu Eredivizije posle velikog preokreta 4:2.

Domaći su golovima Lamprua u sedmom i Demersa u 31. minutu vodili sa 2:0, ali je odgovor gostiju u nastavku bio nemilosrdan – četiri pogotka do kraja za sjajan preokret i trijumf.

Goleadu je otvorio Hog u 45+1, a nastavili je Van Bergen u 61. i Lamers u 74. iz penala i 84.

Pogotku iz jedanaesterca prethodio je prekršaj Rodrigesa i drugi žuti karton defanzivca Fortune, pa je domaći tim meč završio sa desetoricom.

Herenven je sad 10. na tabeli sa 27 bodova, dok je tim iz Sitarda 12. sa 26.

Pobedu na strani ostvario je i De Grafšap, koji je bio bolji od Cvolea sa 3:0. Sve je počelo autogolom Lama u 36. minutu, da bi kasnije strelci za goste bili Benšop u 64. i Burgcorg u 80.

Grafšap ima 21 bod i trenutno je 17, Cvole je 15. sa 25.

Utakmice Utreht – Ekscelzior i NAK Breda – Groningen završene su bez golova.