02.03.2019 | 23.05 > 23:08

PSV prekinuo niz remija, Utreht lako sa Viteseom

PSV Eindhoven

Fudbaleri PSV Ajndhovena savladali su Ekscelsior rezultatom 2:0 na gostovanju u okviru 24. kola holandskog prvenstva i tako prekinuli niz od tri remija.

Steven Bergwijn

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Junak trijumfa gostiju bio je Stiven Bergvajn, koji je postigao oba gola. Mrežu tima iz Roterdama prvo je zatresao posle samo osam minuta igre, a konačan rezultat postavio je u 54.

Od tog trenutka, fudbaleri vodećeg tima ige su rutinski priveli meč kraju, pa sada na čelu tabele imaju 61 bod, pet više od Ajaksa. Ekscelsior je na 14. poziciji i predstoji mu do kraja borba za opstanak.

U preostalim utakmicama subotnjeg programa, ubedljive pobede ostvarili su Utreht i Vitese.

Utreht je slavio na gostovanju Heraklesu 5:1 u direktnoj borbi za šesto mesto na tabeli. Strelci za pobedničku ekipu bili su Sander van der Strek, Viljem Jansen, Girano Kerk, Simon Gustafson i Rišedli Bazur, a poslednja dvojica su postigla golove iz penala. Na drugoj strani, jedini gol bio je delo Adrijana Dalmaua.

Vitese je na svom terenu bio bolji od Brede, koja je povela u 29. minutu, ali je domaća ekipa u poslednjih 35 minuta utakmice postigla četiri pogotka. Đovani Korte je doneo vođstvo Bredi, ali su potom usledili golovi Tomasa Buitnika, Maikela van der Verfa, Aleksandera Bitnera i Matua Bera.

Posle takvog raspleta, Vitese na petom mestu ima 39 bodova, dok je Breda posle sedme utakmice bez trijumfa na začelju sa 17 bodova.