Dva gola i asistencija nezadrživog Tadića!

Holandija 10. mar 201918:37 > 18:39
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Fudbaleri Ajaksa pobedili su Fortunu Sitard 4:0 u meču 25. kola holandskog šampionata, a ponovo je sjajan bio Dušan Tadić.

Srpski reprezentativac je posle briljantne partije u revanš utakmici osmine finala Lige šampiona protiv Reala u Madridu nastavio sa odličnim partijama i u ubedljivom trijumfu Kopljanika postigao je dva gola.

Tadić je već u 4. minutu načeo mrežu protivnika posle konfuzne reakcije defanzivaca Fortune, David Neres je u 27. minutu duplirao prednost svog tima i sa rezutatom 2:0 otišlo se na odmor.

Isti igrač je u 63. minutu drugi put matirao golmana gostiju Alekseja Košeleva na asistenciju srpskog asa, a dobru partiju celog tima krunisao je upravo Tadić 18. pogotkom u prvenstvu. Asistent je bio Kasper Dolberg.

Ajaks je šesti put uzastopno u ligi postigao najmanje četiri pogotka.

Kopljanici su drugi na tabeli sa 59 bodova, sa pet bodova manje, ali i utakmicom manje od vodećeg PSV.

Ekipa iz Amsterdama u sredu dočekuje Zvole, sledećeg vikenda gostuju AZ Alkmaru, a 31. marta je meč sezone protiv PSV.

Sva tri preostala meča odigrana u nedelju završena su bez pobednika. Zvole i AZ Alkmar su odigrali 0:0, dok su duelima Emen – Herakles i Vitese – Fejenord završeni rezultatom 1:1.