15.03.2019 | 22.11 > 22:16

Fortuna konačno pobedila, gol i asistencija Novakovića

Fudbaleri Fortune Sitard pobedili su Emen u prvoj utakmici 26. kola prvenstva Holandije 3:1.

Andrija Novaković

Grant Halverson, Getty Images

Domaći su poveli već u 2. minutu autogolom hrvatskog internacionalca Andreja Lukića, Lisandro Semedo je u 18. minutu duplirao prednost Fortune na asistenciju Andrije Novakovića, a amrički fudbaler je u nadoknadi prvog poluvremena postavio konačan rezultat.

Počasni pogodak za Emen postigao je Ruven Niemejer u nadoknadi vremena. Gosti su od 76. minuta igrali sa fudbalerom manje jer je direntak crveni karton dobio Glen Bijl.

Fortuna je prekinula niz od četiri poraza i na 12. poziciji je na tabeli sa 29 bodova, dok je Emen u zoni ispadanja sa 25 bodova.