Getty Images/Christof Koepsel

16.03.2019 | 23.08 > 23:10

Fejnord dva puta vodio pa izgubio od Viljema II

U subotu su odigrana četiri meča u okviru 26. kola Eredivizije. U tri meča slavili su gosti.

Fejnord je doživeo priličan udarac na svom terenu i poraz od Viljema II.

Dva puta je Fejnord dolazio do vođstva. Prvo golom Berguisa, a zatim i pogotkom Botegina.

Prvi put je izjednačio Herkens, a drugi Luis. Gol za pobedu gostiju delo je Isaka u 69. minutu.

Grafšap je sa 3:0 nadigrao Herenven na gostovanju, uz golove Banšofa, Veta i Burgzoga i dve asistencije El Džeblija.

Na strani je slavio i Utreht koji je bio ubedljiv protiv Brede i do pobede došao rezultatom 4:0. Prvi i poslednji gol na ovom meču postigao je Behebek, a mrežu domaćih tresli su i Gustafson i Jansen.

Na svom terenu pobedu je zabeležio samo Herakles koji je sa 3:2 savladao Vitese. Dalmau je doneo prednost domaćinu u petom minutu, ali je nakon gola Fura već u sedmom bilo 1:1. Dalmau je ponovo pogodio u 26. minutu, a nakon drugog žutog kartona Klark je morao van terena i gosti su ostali sa desetoricom na terenu. I pored toga su napadali, a sa bele tačke su došli do novog izjednačenja. Strelac je bio Bero. Pobedonosni gol je za Herakles u 61. minutu postigao Van de Bujis.