17.03.2019 | 15.20 > 16:34

Lozano u 86. za trijumf PSV-a, Ajaks poražen pred derbi

Fudbaleri PSV Ajndhovena savladali su Venlo u gostima sa 1:0 u meču 27. kola holandske Eredivizije i tako su zabeležili treći uzastopni trijumf.

Hirving Lozano

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Jedini pogodak na meču postigao je Meksikanac Irving Lozano u 86. minutu - 23-godišnji fudbaler je na posle dodavanja Rosarija predriblao protivničkog igrača i "punom" sa ivice kaznenog prostora doneo pobedu svom timu.

Bio je to 15. gol Lozana u sezoni i čak 17. gol PSV-a posle 85. minuta. Tako je Venlo nesrećno ostao bez barem boda pošto je odigrao jako dobru utakmicu i stvorio nekoliko prilika.

PSV je prvi na tabeli sa 67 bodova, pet više od Ajaksa, koji je izgubio od AZ-a sa 1:0.

Na Afas stadionu viđena je odličan meč u kojem je na kraju zasluženu pobedu odneo domaći tim. U prvom poluvremenu fudbaleri AZ-a nisu iskoristili četiri dobre prilike za vođstvo, dok je klub iz Amsterdama imao jedinu priliku preko Van de Beka, čiji je šut sa gol linije zaustavio Vlar.

U drugom delu igre, nakon tri propuštene šanse ekipa iz Alkmara je došla do vođstva. Posle kornera koji je izveo Maher loše je intervenisala odbrana Kopljanika i golman Onana, što je iskoristio kapiten Gus Til da donese prednost i ispostaviće se nova tri boda svojoj ekipi.

Do kraja meča Ajaks je pretio, ali se na golu AZ-a istakao Marko Bizot. Srpski reprezentativac Dušan Tadić odigrao je ceo meč za Kopljanike.

AZ je nakon ove pobede došao na deobu treće pozicije sa Fejnordom, dok je Ajaks četvrtim porazom u sezoni ostao na -5 u odnosu na vodeći PSV, sa kojim će se sastati u narednom kolu.

Groningen je savladao Den Hag 1:0, a odlučujući pogodak bio je autogol Imersa u 34. minutu. U poslednjem meču dana Cvole je slavio na gostovanju Ekselsioru golovima u završnici - Ehizibue je dao gol u 82, a Namli u 84. minutu.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Eredivizije.