AZ ispustio pobedu u Arnemu, Viljem nastavio seriju

Holandija 2. apr 201921:39 > 22:37
EuroFootball Getty Images Sport

Fudbaleri AZ Alkmara odigrali su nerešeno na gostovanju Viteseu 2:2 u 28. kolu prvenstva Holandije iako su na poluvremenu vodili 2:0.

Golove za AZ postigli su Vlar u 7. i Kopmeiners u 44. minutu, ali tim iz Alkmara nije uspeo da upiše treći uzastopni trijumf.

Treći remi u poslednje četiri utakmice domaćem timu doneli su Bero u 48. i Bultink u 77. minutu.

AZ je treći na tabeli sa 51 bodom, dok je Vitese na deobi šeste pozicije sa Heraklseom, koji je pred svojim navijačima poražen od Viljema II – 4:3.

Gostujuća ekipa je zabeležila četvru uzastopnu pobedu i sa 40 bodova ostali su u trci za plasman u Ligu Evrope, a najzaslužniji za trijumf bio je dvostruki strelac Isak.

Groningen je pobedio Grafšap 1:0 golom Gladona u 76. minutu i ostao je u trci za plasman u Ligu Evropu, dok je gostujući tim u zoni ispadanja sa bodom manje od Ekscelziora koji je iznad crte.

U nedelju u 20:45 fudbaleri Ajaksa gostuje Emenu, uz prenos na SK7, dok PSV u četvrtak dočekuje Zvole.