Filipsovci se četvorkom vratili na čelo tabele

Holandija 4. apr 201922:38 > 22:42
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

PSV je ponovo odmakao prvom pratiocu, Ajaksu na dva boda razlike, nakon što je na svom terenu nadigrao Zvole rezultatom 4:0.

Svesni situacije na tabeli i šamara u prethodnom kolu od Kopljanika, fudbaleri kluba iz Ajndhovena nisu ništa prepustili slučaju, pa su od prvog minuta krenuli sa napadačkom i agresivnom igrom. Luk de Jong je načeo mrežu gostiju u 24. minutu, da bi u 62. Stiven Bergvejn duplirao prednost PSV-a. Od tada je bilo jasno da Zvole nema šta da traži na Filips stadionu, pa su domaći još u dva navrata postizali golove. Ponovo De Jong u 76. minutu, da bi konačan rezultat postavio Doniel Malen u poslednjim trenucima susreta.

Ovo je Zvoleu bio prvi poraz nakon dve vezane pobede i sada se nalazi na 12. poziciji sa sedam bodova više od zone ispadanja. U drugom meču dana Fejnord je takođe bio ubedljiv. Savladan je Herenven 3:0 golovima Jorgensena, Berghaisa i Vilene. Fejnord je četvrti sa četiri boda manje od trećeplasiranog AZ Alkmara. Herenven je 10. sa 36 bodova.