AMA/Corbis via Getty Images)

06.04.2019 | 21.19 > 21:22

Dve asistencije Tadića, Ajaks ponovo lider

Ajax Amsterdam

Fudbaleri Ajaksa ubedljivo su pobedili Viljem II u 29. kolu prvenstva Holandije 4:1 i nastavili trku sa vodećim PSV za titulu.

Ajax

getty images/david ramos

Ekipa iz Amsterdama je trećim uzastopnim trijumfom ponovo izbila na prvo mesto sa bodom više, ali i mečom više u odnosnu na Filipsovce koji su u petak bili sigurni protiv Zvolea.

Ajaks je poveo u 14. minutu golom Van de Beka, ali je domaća ekipa brzo izjednačila preko Isaka iz penala. Ipak, Kopljanici su na odmor otišli sa pogotkom prednosti jer je Herkens atraktivnim autogolom savladao svog golmana.

Pogledajte gol i atraktivan potez Dušana Tadića.

Sport klub

Gosti iz Amsterdama u drugom poluvremenu su još dva puta pogodili mrežu Viljema. Najpre je Feltman povisio na 3:1, a konačan rezultat pistavio je Ziješ u 70. minutu. Oba puta asistent je bio Tadić, koji će u prvenstvu već upisao 20 golova i 10 uspešnih dodavanja.

Srpski reprezentativac je na terenu bio do 75. minuta, kada ga je zamenio Huntelar.

Den Hag je neočekivano lako pobedio Utreht 5:0 i naporavio je veliki korak ka opstanku.