Pool, Getty Images Sport

14.04.2019 | 16.35 > 18:51

PSV iz 2 u 1 za nastavak trke sa Ajaksom

PSV Eindhoven

Fudbaleri PSV posle preokreta pobedili su De Grafšap 2:1 u 30. kolu prvenstva Holandije i na vrhu tabele izjednačili se sa Ajaksom.

Luuk de Jong,

Catherine Ivill/Getty Images

Do kraja sezone ostala su još četiri kola i ukoliko Ajaks i PSV budu izjednačeni odlućivaće gol razlika, a u ovom trenutku Kopljanici su značajno bolji. Tim iz Amsterdama ima +78, a Filipsovci +66.

De Grafšap je poveo u 26. minutu golom Delana Burgzorga i sa rezultatom 0:1 otišlo se na odmor. Domaći igrači su napadali, stvarali šanse, ali sve do 65. minuta i pogotka Stivena Bergvajna iz penala nije bilo promene rezultata.

Samo osam minuta kasnije vredna tri boda Filipsovcima doneo je Luk De Jong 26. golom u sezoni. Najbolji strelac PSV je odlično reagovao i iz srca jesnaesterca zakucao loptu u protivničku mrežu.

Utreht i Vitese su odigrali bez golova, Herenven je na svom stadionu odigrao nerešeno protiv Groningena (1:1), a srpski internacionalac Nemanja Mihajlović ceo meč je odgledao sa klupe, dok je Viljem II savladao Zvole 2:0.