Spektakularni Tadić overio titulu

Holandija 15. maj 201921:50 > 21:52
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

U sredu je odigrano poslednje kolo u holandskoj Erediviziji. Ajaks je ubedljivom pobedom overio 34. titulu šampiona države, dok je PSV takođe upisao pobedu uprkos činjenici da je nakon prošlog kola bilo jasno ko je novi šampion.

Ajaks je na najbolji mogući način spustio zavesu na aktuelnu sezonu, pošto je kao gost bio bolji od De Grafšafa rezultatom 4:1. U svečarskoj atmosferi povodom osvajanja 34. titule šampiona Holadnije, Lase Šene je doveo Kopljanike do prednosti u 37. minutu, da bi već u 44. Jusuf El Jebli poravnao rezultat. Da Ajaks ima prednost na poluvremenu, postarao se Nikolas Taljifiko koji se upisao u strelce u 44. minutu. U drugom poluvremenu nije bilo previše akcije, a u samoj završnici Dušan Tadić je imao svoj mini šou. Prvo je srpski reprezentativac bio siguran sa bele tačke u 68. minutu, da bi u 87. na najbolji mogući način krunisao solo akciju. Ajaks je tako došao do 28. pobede i 119. gola u ovoj sezoni.

Fudbaleri PSV-a su ostvarili pobedu na svom terenu protiv Heraklesa sa 3:1, uprkos činjenici da je od prošlog kola bilo jasno ko je novi šampion Eredivizije. Navijači na Filips stadionu se još nisu ni smestili, a na semaforu je stajalo 0:1. Džoj Konings postigao je jedan od najbržih golova u Holandiji u prethodnih nekoliko sezona. Nakon

toga, domaći tim je zaigrao znatno angažovanije i lako stigao do preokreta. Anhelinjo je izjednačio rezultat u 32. minutu, da bi u 48. Nik Vierdever doveo PSV do prednosti. Konačan rezultat postavio je Donel Malen na dodavanje Luka de Jonga u poslednjim trenucima utakmice.

U ostalim mečevima postignuti su sledeći rezultati: U jako efikasnoj utakmici, Den Hag je pobedio Viljem Drugi sa 6:2, Ekselzior je savladao kod kuće AZ Alkmar rezultatom 4:2, Emen je minimalnim rezultatom bio bolji od Groningena, Fejnord je bio ubedljiv kao gost protiv Fortune Sitard sa 4:1. Breda i Zvole su odigrali susret bez golova, a rezultatima 3:1, Vitese i Utreht pobedili su Venlo, odnosno Herenven.