Getty Images/Stuart Franklin

19.05.2019 | 00.18 > 00:19

Utrehtu i Groningenu trijumfi na startu plej-ofa

Fudbaleri Utrehta pobedili su Herakles na gostovanju u prvoj utakmici doigravanja za Ligu Evrope rezultatom 2:0. Trijumf je upisao i Groningen nad Viteseom na svom terenu sa 2:1.

Utreht

Print screen/SK

Utreht

Utreht je meč rešio u prvom poluvremenu u razdoblju od svega četiri minuta.

Najpre je Gustafson u 36. iz penala doveo goste u vođstvo, dabi u 40. Desers postavio konačnih 2:0 i doneo svom timu veliku zalihu pred revanš na svom terenu koji se igra u utorak.

Groningen je kao domaćin bio bolji od Vitesea, a do pobede su ga vodili Mahi golom u 45+1. i bosanskohercegovački internacionalac Samir Memišević pogotkom iz penala u 56. Jedini gol za goste dao je Klark u 70.

I revanš ove utakmice igra se u utorak. Domaćin je Vitese.