Utreht u Evropi, Sparta ponovo u eliti

Fudbaleri Utrehta plasirali su se u Ligu Evrope u sezoni 2019/20.

Sparta Roterdam

Toussaint Kluiters/EuroFootball/Getty Images

Utreht je posle remija sa Viteseom u prvoj utakmici (0:0), u gostima slavio 2:0 i tako obezbedio poslednju evropskui vizu u prvenstvu Holandije.

Ekipa iz Utrehta je povela u 31. minutu golom Desersa, a veliku radost svom timu obezbedio je Gustafson u 77. minutu.

Vitese je utakmicu završio sa igračem manje jer je Dauda minut kasnije zaradio direktan crveni karton.

Ajaks je osvojio titilu u Erediviziji i očekuje ga treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, PSV će u drugo kolo doigravanja za elitno takmičenje, dok su pored Vitesea mesto u kvalifikacijama za Ligu Evrope obezbedili Fejenord i AZ Alkmar.

Novi članovi elitnog takmičenja su Sparta iz Roterdama i Valvijk, koji su kroz baraž obezbedili mesto u društvu najboljih, dok su u niži rang posle NAC Brede ispali Ekscelsior i De Grafšap.

valvijk je posle 0:0 u prvom meču u neverovatnom revanšu pobedio u gostima GA Igls 5:4, a rezultat je preokrenuo golovima u 90+5 i 90+8. minutu. Sparta je takođe slavila u gostima 2:0 i tako nadoknadila poraz 2:1 na svom stadionu.