Srušio se krov na stadionu AZ Alkmara

Deo krova na stadionu AZ Alkmara srušio se u subotu i uništio deo tribina ispod, a srećom u tom trenutku nije bilo ljudi na njemu.

AZ Alkmaar

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

AZ ovog vikenda u domaćem prvenstvu igra na gostovanju Valvijku, a taj incident izvesno će dovesti do pomeranja ili premeštanja utakmice kvalifikacija za Ligu Evrope protiv Marijupolja. U prvom meču dva tima su igrala bez golova, a revanš je bio zakazan za četvrtak.

Holandski klub je prethodni problem na svom stadionu imao 2013. godine, kada je na njemu tokom utakmice Lige Evrope sa Atromitosom izbio požar posle 57 minuta igre. Svi prisutni su morali da budu evakuisani, a preostala 33 minuta odigrana su dan kasnije.

Posle susreta sa ukrajinskim klubom, AZ bi narednu utakmicu na svom terenu trebalo da igra u nedelju, kada čeka Groningen.