Prva pobeda Ajaksa, Tadić gol i asistencija

Posle remija u prvom kolu, Ajaks je upisao prvu pobedu u sezoni, ubedljivim trijumfom protiv Emena u kome je strelac bio i Dušan Tadić.

Dušan Tadić

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Dušan Tadić

Fudbaleri Ajaksa upisali su prvu pobedu u sezoni i rezultatom 5:0 nadigrali Emen.

U prvom poluvremenu viđen je samo jedan gol, a strelac je, na dodavanje Dušana Tadića, bio Doni van de Bek u 27. minutu. Tadić je u 45. minutu imao sjajnu priliku za gol, ali je lopta nakon njegovog šuta otišla pored desne stative.

Nakon samo dva minuta igre u nastavku, Van de Bek je bio u ulozi asistenta, a gol za 2:0 postigao je Hakim Zijeh.

You Tube

U 66. minutu bilo je 3:0. Nakon nekoliko pokušaja igrača Ajaksa, odbijanja lopte od stative, na kraju je Tadić bio taj koji je iz velike blizine ipak sproveo loptu u mrežu.

Tadića je u 72. minutu na terenu zamenio Klas Jan Huntelar koji je do kraja meča postigao dva gola za konačnih 5:0.

Gronigen je na svom terenu poražen od Tventea koji je slavio 3:1, a domaći su meć završili sa dva igrača manje.

Vitese je slavio na gostovanju Viljemu 2:0, a oba gola viđena su u drugom poluvremenu. Jaj-Roj Grot je bio strelac u 55, a Slovenac Tim Matavž u 70. minutu.