PSV preokretom do prve pobede

PSV Ajndhoven je uspeo da stigne do prve pobede u Erediviziji ove sezone, i to nakon preokreta.

PSV Ajndhoven

Catherine Ivill Getty Images Sport

Tim iz Ajndhovena je u prvom kolu igrao nerešeno sa Tventeom, da bi u nedelju uspeo da savlada Den Hag sa 3:1.

Gosti su poveli preko iskusnog Čeha Tomaša Necida u 33. minutu, da bi minut pre kraja poluvremena Bruma uspeo da izjednači.

Preokret Filipsovcima u 52. minutu doneo je Danijel Malen, da bi Kodi Gakpo u poslednjem minutu potvrdio pobedu domaćeg tima.

Fejenord ponovo nije uspeo da stigne do trijumfa, zabeležio je drugi uzastopni remi, protiv Herenvena (1:1).

Nakon što je Berghujs bio precizan iz penala u 45. minutu, deset minuta pre kraja Ibrahim Drešević je doneo bod Herenvenu.

U ostalim duelima dana AZ je savladao RKC 2:0, Utreht je bio bolji od Zvolea 3:1, Fortuna i Herakles igrali su nerešeno 1:1.

Pogledajte kao izgleda tabela holandske Eredivizije.