Catherine Ivill/Getty Images

16.08.2019 | 22.20 > 22:23

Vitese se "trojkom" oprostio od Čurovića

Fudbaleri Vitesea slavili su u meču trećeg kola Eredivizije protiv Zvolea rezultatom 3:0, a meč je obeležila lepa slika navijača i fudbalera Vitesea, koji su se oprostili od legende kluba Dejana Čurovića.

Vitese

print screen

Vitese

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a zatim je domaći tim preuzeo kontrolu i meč rešio u svoju korist bez mnogo problema.

Matavz je u 49. minutu iz penala doneo prednost domaćoj ekipi.

Prednost je duplirao Karavaev u 64. posle asistencije Matavza.

Konačnih 3:0 postavio je Linsen u 81. minutu.

Početak meča obeležio je i oproštaj navijača i igrača Vitesea od legende kluba i nekadašnjeg igrača Partizana Dejana Čurovića, koji je preminuo 11. avgusta u 52. godini.

Čurović je ostavio veliki trag u holandskom klubu, za koji je nastupao od 1994. do 2000. godine.

Vitese posle ove pobede ima sedam bodova, bod više od AZ Alkmara, koji će svoj meč trećeg kola odigrati protiv Groningena.