17.08.2019 | 20.51 > 20:57

Ajaks ubedljiv, gol (iz penala) i asistencija Tadića

Ajax Amsterdam

Ajaks je bio ubedljiv na gostovanu Venlu u trećem kolu Eredivizije i slavio rezultatom 4:1.

Dušan Tadić

Dean Mouhtaropoulos Getty Images Sport

Dušan Tadić

U pretposlednjem minutu prvog poluvremena, aktuelni šampion stigao je do prednosti, kada je Hakim Zijeh nakon asistencije Dušana Tadića pogodio za Ajaks.

Tadić je u 49. minutu bio precizan sa bele tačke, nakon što je igrač domaćih Jansen skrivio penal igranjem rukom.

Veteran Klas Jan Huntelar, koji je u igru ušao u mesto Zijeha, u 66. minutu je povisio na 3:0, a još jedan rezervista David Neres je deset minuta kasnije bio precizan za 4:0.

Utešan gol za Venlo postigao je Evert Linthorst minut pre kraja.