18.08.2019 | 21.53

Druga pobeda PSV, gol 17-godišnjeg Ihatarena

U trećem kolu holandske Eredivizije, pobedu je ostvario PSV, dok je Fejenord nastavio seriju nerešenih rezultata.

PSV Ajndhoven

Catherine Ivill Getty Images Sport

Filipsovci su u gostima savladali Herakles sa 2:0, Stiven Bergvajn je postigao prvi gol u 16. minutu, i tako na najbolji način proslavio potpisivanje novog ugovora sa klubom.

Mladi Mohamed ihataren u 58. minutu postavio je konačnih 2:0. Ihataren je momak koji ima tek 17 godina i postao je peti najmlađi strelac u istoriji kluba.

Fejenord je na svom terenu izborio samo remi sa Utrehtom (1:1), treći u nizu od starta sezone.

Alkmar i Groningen su igrali bez golova, dok su Tvente i RKC odigrali mnogo efikasniji remi - 3:3. Fortuna je poražena od Viljema II sa 2:3.

Pogledajte tabelu Eredivizije nakon tri gola.